Özellikler

 • Fiyatımıza KDV dahil değildir. Ödemenizi ister aylık, ister yıllık olarak ödeyebilirsiniz. Ödemelerinizi kredi kartı yada havale/eft ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Faturalarınız aylık ödemelerde, her ayın ilk günü yıllık ödemelerde toplam 12 aylık bedel üzerinden faturalandırılır.
 • Santral kurulumu ücretsiz olarak yapılır. Santralinizin kurulumu ödeme yapıldıktan sonra aynı gün içerisinde gerçekleşir. Santralinizin ayarlarının yapılması yine ücretsiz olarak yapılmaktadır. Kullanacağınız ip telefonlarınızın kurulum desteğini uzaktan ücretsiz olarak yapabiliriz. Dilerseniz yerinde kurulum talep edebilirsiniz. Yerinde kurulum ücretimiz lokasyon ve santral kapasitesine göre değişmektedir. Fiyat ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • En fazla 5 adet dahili telefon kullanıcısı tanımlanabilir. Santralinizde kullanacağınız her bir telefon kullanıcı olarak sayılır. Kullanıcılarınızda masaüstü ip telefonlar, kablosuz ip telefonlar ve softphone (ücretsiz yazılımsal telefonlar) bilgisayar yada mobil cihazlarınızda kullanabilirsiniz. İlave istediğiniz her bir kullanıcı için aylık 5 TL ödersiniz.
 • En fazla 2 adet dış hat numarası tanımlanabilir. Santralinizde dışarı aramak için yada dışardan arama alabilmek için kullanacağınız 0850, 0212, 0216 yada diğer alan kodları ile başlayan numaralarınızdan en fazla 2 adet tanımlayabilirsiniz. Alobulut üzerinde tanımlayacağınız 1 adet dış hat numarasından bile sınırsız çağrı alabilirsiniz. Dilerseniz ilave edeceğiniz her bir dış hat numarası için aylık 8 TL ödersiniz.
 • Dışarı arama yapabilir , dışardan çağrı alabilirsiniz. Santralinizde tanımlı olan dış hat numaralarınızdan, dahili kullanıcılar üzerinden dışarı aramalar yani şehiriçi, şehirlerarası, gsm ya da uluslararası aramalar yapabilirsiniz. Görüşme ücretleri ayrıca faturalandırılır ya da almış olduğunuz paket dakikalarınızdan düşülür. Yine tanımlı olan dış hat numaralarınızdan sınırsız çağrı alabilirsiniz.
 • Sizi arayanları bir karşılama mesajı ile karşılayabilirsiniz. Dışarıdan sizi arayanları "Şirketimize hoşgeldiniz, dahili numarayı biliyorsanız tuşlayın" vb. karşılama mesajları okutabilirsiniz. Bu mesajlara alt mesajlar ilave eder hatta tuşlamalar ile doğru departman ya da kişilere daha hızlı ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Mesai saatlerinde ayrı mesajlar mesai dışı saatlerde ayrı mesajlar dinletebilirsiniz.
 • Görüşme ses kayıt özelliği vardır. Yapılan telefon görüşmelerinin ses kayıtlarını tutabilir geriye dönük raporlar ve dinleyebilirsiniz. Alobulut sunucularında 1 ay saklanmaktadır. Dilerseniz daha uzun bir süre kendinize ait ftp sunucusunda, google vb. platformlarda saklayabilirsiniz.
 • Detaylı çağrı raporlama yapabilirsiniz. Dışardan gelen çağrılarınızı, kullanıcıların yaptığı dış aramaları tarih, saat ve numara bilgileri ile birlikte detaylı olarak raporlayabilirsiniz. Bunları pdf olarak dışarı çıkarabilir ve rapor halinde sunabilirsiniz.
Çağrı Ses Kayıt

Dilerseniz, bulut santral üzerinde yapılan tüm telefon görüşmelerinin ses kayıtları tutulmaktadır. Size ait Ftp sunucusu, Google Drive vb. platformlarda uzun süreli saklayabilirsiniz.

Robot Operatör IVR

Sizi arayan müşterilerinize sesli karşılama mesajları dinletebilir ve tuşlama yaptırarak doğru kişi yada departmanlarla otomatik olarak görüştürebilirsiniz.

Çağrı Raporlama

Bulut santral üzerinden yapılan dahili ve harici aramaların detaylı çağrı kayıtları tutulmakta ve raporlanmaktadır.

Çağrı Kuyrukları

Gelen çağrılarınız seçeceğiniz stratejilerle müşteri temsilcilerine yönlendirilir.

Şubeler Arası Ücretsiz Görüşme

Alobulut santral üzerinden tüm şubeleriniz ile ücretsiz görüşebilirsiniz.

Faks (faks to mail)

Alobulut üzerinden faks gönderip alabilirsiniz. Gelen fakslarınızı istediğiniz e-posta adreslerinize gönderebilirsiniz.

Resmi Tatil Ayarları

Bulut santraliniz, resmi tatillerde otomatik olarak isteğe bağlı karşılama anonsları ile karşılar.

Cevapsız Çağrı Bildirimi

Alobulut santralinizde cevaplayamadığınız çağrılarınız size mail ile numara ve zaman bilgisi olarak otomatik olarak iletilir.

Ücretsiz Telefon Uygulaması

Ücretsiz softphone uygulaması ile telefon, pc ve tabletinizden her yerden görüşebilirsiniz.

Kara Liste

İstediğiniz numaralar kara listeye alınarak , araması engellenebilir.

Zaman Bazlı Çalışma Senaryoları

Mesai içi, mesai dışı, öğle tatili ve diğer tatil zamanlarında farklı karşılama anonsları oluşturabilirsiniz.

Sesli Mesaj -Voicemail

Dahili telefonlarınızı sesli posta kutularınıza yönlendirebilir ve size bırakılan mesajların mail ile size gelmesini sağlayabilirsiniz.

Departman Grupları

Robot operatör üzerinden yapılan tuşlamalarda, gelen çağrılarınız  departman içindeki dahililere, belli sıralamalarla yönlendirilebilir.

Konferans Odaları

Alobulut üzerinden konferans odaları oluşturabilir, oda içinde çoklu konferanslar yapabilirsiniz. Konferans odalarındaki görüşmeleri kayıt altına alabilirsiniz.

Beklemede Müzik

Arayan müşterilerinizi aktarırken ve bekletirken dilediğiniz müzikleri dinletebilirsiniz.

Dahililere Dış Hat Tanımlama

İstediğiniz dahililere farklı dış hat numaraları tanımlayabilirsiniz.

Yönlendirme Seçenekleri

Gelen çağrılarınızı koşulsuz, meşgul ve cevapsız durumunda yönlendirebilirsiniz. Enerji ve internet kesilmesinde önceden belirlenmiş numaralara yönlendirebilirsiniz.

Sınırsız Çağrı

Alobulut santralinizde gelen ve giden çağrılarınızda kanal sınırlaması yoktur. Telefonlarınız hiçbir zaman meşgul çalmaz.

Çağrı İstatistik

Dahili ve sistem bazında çağrı istatistikleri alınabilir.

Kullanıcı Web Arayüzü

Yönetici ve kullanıcılar için web ara yüzü vardır.

 • Fiyatlarımız vergiler hariç fiyatlardır.
 • Paket içeriğinde 5 dahili, 2 dış hat vardır. 
 • İlave dahili ve dış hat satın alınabilir.
 • Görüşme ses kaydı yada IVR Robot operatör ihtiyacınız varsa üst paketlere geçebilirsiniz.
 • Sorularınız ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • İletişim için 0850 777 00 32 numaralı telefondan müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
Alobulut PBX Yazılım