Alobulut SoftPhone Uygulaması Gizlilik Politikası

D2 Bilgi Teknolojileri Haberleşme Yazılım ve Güvenlik Sistemleri Ltd. Şti , (D2 Bilgi Teknolojileri)web sitelerimiz (alobulut.com, d2.com.tr), ürünlerimiz ve hizmetlerimizi kullanan müşterilerin ve kullanıcıların gizliliğini korumayı taahhüt eder. Bu Gizlilik Politikası, sizden ne tür kişisel veriler toplandığını ve bunların nasıl kullanıldığını açıklar. Bu Gizlilik Politikası, ürünlerimizi veya hizmetlerimizi kullanımınızdan elde ettiğimiz verilere yöneliktir. Web sitelerimizi ürünlerimizi veya hizmetlerimizi kullanarak kişisel bilgilerinizi göndermeniz D2 Bilgi Teknolojileri (Alobulut) tarafından bilgi toplama ve kullanılmasını kabul ediyor olduğunuzu göstereceğinden dolayı aşağıdaki gizlilik politikasının tümünü okumanızı tavsiye ederiz.
Ayrıca, Gizlilik Politikamızın size sunduğumuz ürünler, hizmetler ve teknolojilerdeki gelişmelere bağlı olarak zaman zaman değişebileceğini lütfen unutmayın. Herhangi bir değişiklik olup olmadığını lütfen periyodik olarak kontrol edin.
D2 Bilgi Teknolojileri, internet üzerinden verdiğiniz bilgilerin mahremiyetine önem vermektedir.

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması
Ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili en iyi deneyimi sizlere sunmayı amaçlamaktadır. Ürünlerimizden veya hizmetlerimizden birini satın aldığınızda, bir uygulamaya kaydolduğunuzda veya destek için bizimle iletişime geçtiğinizde, bu verilerin bir kısmını sizden talep ederiz. Ayrıca hata raporlarıyla veya aygıtınızda çalışan yazılımlardan veri kullanımınızla ilgili raporlar alarak hizmetlerimizle nasıl etkileşim kurduğunuzla hakkında bilgi elde ederiz.

Topladığımız veriler, kullandığınız ürünlere, hizmetlere ve özelliklere bağlı olarak aşağıdakileri içerebilir:

İsim ve iletişim bilgileri: Ad ve soyadınız, e-posta adresiniz, posta adresiniz, telefon numaranız ve diğer benzer iletişim verileri
Kimlik Doğrulama Bilgileri: Uygulamada kimlik doğrulama ve hesap erişimi için kullanılan şifreler ve güvenlik bilgileri
Demografik veri: Bulunduğunuz ülke ve tercih edilen dil gibi sizinle ilgili veriler
Ödeme verileri: Siz veya üçüncü taraflarca satın alma işlemleri yapılması durumunda kredi kartı numarası, CCV numarası veya PayPal hesap bilgileri gibi ödemenizi yapmak için gerekli veriler
Kullanım verileri: Siz ve cihazınızın hizmetlerimizle nasıl etkileşime geçtiğine ilişkin veriler. Bu, kullandığınız özellikler, satın aldığınız öğeler, IP adresiniz, cihaz tanımlayıcıları, bölgesel ve dil ayarları da dahil olmak üzere, cihazınıza ve hizmetlerimize bağlanmak için kullandığınız ağ hakkındaki veriler, işletim sisteminiz hakkında bilgiler içerebilir. Ayrıca, ürünlerin veya hizmetlerin performansı ve onlarla yaşadığınız herhangi bir sorunla ilgili veriler bulunur.
Konum verileri: Bulunduğunuz konum hakkında iki şekilde bilgi elde edilmesi mümkün olabilir. Bir ürün veya hizmeti kaydettiğinizde veya satın aldığınızda, fatura adresini veya ülke konumu bilgisi alınabilir. Ayrıca, IP adresinizden konum verisi türetebilir.
İçerik: Kullandığınız hizmetleri sunmak için gerektiğinde kullanılan dosyalar ve iletişim bilgileri. Örneğin, Alobulut Softphone mesajlaşma servisini kullanarak bir mesaj alırsanız, siz silmeyi seçene kadar o mesajın içeriğini softphone istemcinize teslim etmek, size göstermek, cevaplamanıza izin vermek ve mesajı saklamak için bu mesajın içeriğini toplamamız gerekir.

Kişisel Verileri Nasıl Kullanırız?
D2 Bilgi Teknolojileri, toplanmakta olan verileri, size sunduğumuz hizmetleri sağlamak, deneyimlerinizi geliştirmek ve kişiselleştirmek için kullanır. Ayrıca bu verileri, güvenlik güncellemeleri, hesap durumu bildirimleri ve ürün değişiklikleri veya güncellemeleri hakkında bilgi göndermek üzere sizinle iletişim kurmak için kullanabiliriz. Verilerinizi nasıl kullandığımızla ilgili daha ayrıntılı bilgi aşağıda özetlenmiştir:
Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sağlamak ve geliştirmek. Sunduğumuz hizmetleri sağlamak ve geliştirmek için gerekli verileri kullanıyor ve gerekli iş operasyonlarını gerçekleştiriyoruz. Buna, hizmetleri işletmek, hizmetlerin performansını korumak ve iyileştirmek, yeni özelliklerin geliştirilmesi, araştırma yapılması ve müşteri desteği sağlanması da dahildir.

İletişim
Sizinle iletişim kurmak için topladığımız verileri kullanırız. Örneğin, bir abonelik bittiğinde, güncellemeler geldiğinde sizi bilgilendirmek, bir ankete katılmaya davet etmek veya size sunulan yeni ürünler veya hizmetler hakkında sizi bilgilendirmek için e-posta veya diğer yollarla sizinle iletişime geçebiliriz. Toplanan hiçbir bilgi üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır.  d2@d2.com.tr adresine e-posta göndererek aboneliğinizi iptal etmek için doğrudan D2 Bilgi Teknolojileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Bildirim
Gelen çağrıları ve yazılı mesajları size bildirmek için uygulamalarımız cihazınızdaki bildirim servisini kullanır. Bildirim hizmetlerimizi uygulamalarımızda kullanmak istemiyorsanız, uygulamada veya cihazınızda bulunan ayarları kapatın.

Düzeltmeler / Şikayetler
Hesap bilgilerinizi (ör. Ad, adres veya fatura bilgileri) değiştirmek veya yanlış bilgilerinizi düzeltmek için d2@d2.com.tr adresine e-posta ile bildirimde bulunabilirsiniz.

Güvenlik
D2 Bilgi Teknolojileri, yapılan tüm işlemlerin güvenliğini sağlamak için özen gösterir. Yetkisiz erişimi önlemek, veri doğruluğunu korumak ve bilgilerin uygun bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla çevrimiçi olarak toplanan bilgilerin güvenliğinin sağlanması için gerekli önlemler alınmıştır.